problemy ze sprawnością seksualną

Co zrobić, aby poprawić sprawność seksualną u mężczyzn? Jak pozbyć się problemów z erekcją?

Męskim temat tabu – problemy ze sprawnością seksualną. Większość Panów ma spory problem z przyznaniem się do impotencji, bowiem powszechnie uważa się to za wielką słabość.

Brak sprawności seksualnej to przypadłość najwyższej rangi – przynajmniej w oczach mężczyzn. A nazwanie przez kogoś „impotentem” – największą obelgą. W dzisiejszej publikacji pragniemy przedstawić sposoby, które umożliwią zachowanie sprawności seksualnej oraz jej poprawę.

Poznaj problem – przyczyny impotencji

Impotencja swoje źródło bardzo często ma w głowie pacjenta. Kwestie psychologiczne, a konkretniej: stres, lęk przed odrzuceniem, brak pewności siebie.

Ponadto, przyczyną impotencji może być: imprezowy tryb życia, zachwianie gospodarki hormonalnej, problemy z układem krążenia, przerost gruczołu krokowego oraz infekcje układu moczowego.

Reasumując, zaburzenia erekcji zwykle dotykają mężczyzn w wieku po 50 roku życia. Spowodowane jest to andropauzą, czyli spadkiem produkcji androgenów. „Męska niemoc” może być jednak wywołana także przez szereg innych czynników, między innymi:

Nieodpowiednie odżywianie – nadwaga i otyłość, to bardzo częste przczyny zaburzeń erekcji. Z diety należy wyeliminować rpzede wszystkim niezdrowe tłuszcze i inne potrawy zawierające dużą ilość złego cholesterolu.

Używki – szkodliwe substancje znajdujące się w papierosach to jedna z przyczyn impotencji, dlatego też wyeliminowanie tytoniu z codziennego życia powinno stanowić absolutny priorytet.

Brak snu – doprowadza do zahamowania produkcji testosteronu. Mężczyźni, którzy śpią mniej niż 5 godzin, średnio produkują o 10-15% mniej testosteronu.

Warto również zauważyć, że do zaburzeń erekcji przyczynia się brak aktywności fizycznej, przebyte choroby oraz zażywane lekarstwa. Często jest to objaw chorobowy zaburzeń o charakterze hormonalnym (nie tylko w czasie andropauzy).

Jak poprawić sprawność seksualną?

Proces poprawy sprawności seksualnej powinien rozpocząć się od konsultacji ze specjalistą. Bez medycznej wiedzy nie będziemy w stanie zdiagnozować przyczyny.

Podczas konsultacji przeprowadzany jest szczegółowy wywiad. Mimo, że pytania są bardzo intymne – należy odpowiadać szczerze i mówić o wszystkim tym, co może okazać się istotne. Dzięki temu, lekarz będzie miał możliwość wyciągnięcia należytych wniosków. Po analizie przeprowadzonego wywiadu pacjent skierowywany jest na specjalistyczne badania (w zależności od podejrzewanych przyczyn).

Co zrobić, gdy zaburzenia erekcji zaczynają występować?

Nieprawdą jest, że zaburzenia erekcji prędzej czy później dotkną każdą jednostkę. Szacuje się, że około 40% mężczyzn potrafi cieszyć się pełną sprawnością seksualną przez całe życie.

Zaburzenia erekcji można leczyć na kilka sposobów. Przede wszystkim, w pierwszej kolejności należy skonsultować problem ze specjalistą (urologiem) celem zdiagnozowania przyczyny występowania. Lekarz może zalecić realizację badań hormonalnych, morfologii i innych, niezbędnych do prawidłowej diagnozy.

Następnie rozpoczynana jest procedura leczenia. Wyróżniamy:

  • leczenie farmakologiczne
  • leczenie psychoterapeutyczne
  • zabiegi chirurgiczne
  • metody medycyny niekonwencjonalnej (m.in suplementy diet)

Domowe sposoby na impotencję?

Ze względu na fakt, iż impotencja uchodzi za bardzo intymną przypadłość – Panowie bardzo często decydują się na leczenie w domowych warunkach.

Do najpopularniejszych środków wspomagających walkę z zaburzeniami sprawności seksualnej zaliczamy:

  • Żeń-Szeń
  • Nasiona Dyni
  • Johimbina
  • Miłorząb Japoński
  • Mleczko Pszczele

Wyżej wymienione preparaty mają na celu wzmożyć pożądanie, odżywić organizm, pobudzić system nerwowy oraz rozszerzyć naczynia krwionośne. Czy są skuteczne? Odpowiadamy lakonicznie: I tak, i nie. W naszej opinii najrozsądniejszym rozwiązaniem jest konsultacja z lekarzem-specjalistą.

Podsumowanie

Przypadłością, która potrafią wpędzić w depresję nawet największego twardziela są zaburzenia erekcji. Wszakże, seks w życiu mężczyzn jest bardzo ważny. Brak możliwości zaspokojenia potrzeb własnych i partnerki stanowi bolączkę niemal 1,5 miliona Polaków.

Opublikowany w Seks

Dodaj komentarz