odchudzanie

Łatwe i przyjemne odchudzanie. Czy to w ogóle możliwe?

Zastanawiałaś/eś się kiedyś nad tym jakbyś wyglądał/a gdyby odchudzanie było przyjemne i łatwe? Czy wówczas nadal miałbyś/miałabyś takie problemy z nadwagą?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że redukcja zbędnych kilogramów faktycznie taka może być. Wszak, nie każda dieta i nie każdy trening muszą być skrajnie nieprzyjemne i trudne. Dzisiaj pragniemy przedstawić receptę na łatwe, szybkie i przyjemne odchudzanie. Jesteście gotowi?

Suplementy diety? Niekoniecznie.

To nie jest kolejna reklama środków na odchudzanie. Nie martw się, nie chcemy zaoferować Ci produktów na odchudzanie. Suplementom możesz, ale nie musisz powiedzieć nie.

To opcja, która w niektórych przypadkach przynosi naprawdę świetne rezultaty. Niestety w wielu przypadkach – nie daje absolutnie żadnych efektów. Dlatego też jeśli chcesz skorzystać z suplementu diety – najpierw zaznajom się z jego opiniami, ocenami i recenzjami.

Wśród środków, które cieszą się zdecydowanie najlepszymi opiniami znajduje się Piperinox – wieloskładnikowa formuła oparta o piperynę (substancję blokującą powstawanie nowych komórek tłuszczowych).

Dieta – czyli kilka słów o Twoim odżywianiu

Twoja dieta nie wymaga radykalnego przewrotu. Wręcz przeciwnie, nadal możesz jeść to co chcesz. Wprowadź tylko trzy zasady do swojego odżywiania:

 1. Regularność – ustal stałe pory posiłków i równe odstępy czasu pomiędzy posiłkami.
 2. Ostatni posiłek spożywaj na cztery godziny przed snem.
 3. Monitoruj ile jesz.

Oblicz ile zjadasz kalorii na przestrzeni dnia, tygodnia i miesiąca. Ta świadomość pomoże Ci z wielka ochotą zrezygnować z wysokokalorycznych produktów.

Trening – czyli jaka aktywność fizyczna może być przyjemna?

Trening na odchudzanie kojarzony jest głównie z wymagającymi formami. Na cały szczęście, poty można wylewać także poprzez realizację przyjemnych form rekreacyjnych. Tak rekreacyjnych! A czasem nawet relaksacyjnych, albowiem do świetnych rozwiązań na redukcję zaliczyć możemy:

 • Pływanie
 • Jazdę na rolkach
 • Jazdę na rowerze

Istotne jest jednak to, aby powyższe czynności realizowane były regularnie (kilka razy w skali tygodnia) i dostatecznie długo (jedna sesja – minimum 45 minut).

Suplementy, dieta i trening – czy to wszystko?

Wydawać by się mogło, że dbając o prawidłową suplementację, dietę i trening – robimy wszystko co w naszej mocy by schudnąć. Nic bardziej mylnego! Istnieje element, o którym zapominamy, gdyż błędnie uważamy, iż nie trzeba o niego szczególnie dbać. O czym mowa?

O motywacji, która z czasem wygasa i powoduje, że procesy redukcyjne stają się coraz trudniejsze. Zaczyna brakować nam zapału, mamy mnóstwo wymówek i po prostu rezygnujemy. Według różnych danych, średnio sukces w odchudzaniu osiąga zaledwie co piąta osoba. Pozostali prędzej czy później rezygnują.

Jeśli nie chcesz należeć do tego grona, zadbaj o odpowiednią motywację:

 1. Stwórz szczegółowy plan działania.
 2. Ustal precyzyjnie cel.
 3. Monitoruj postępy.
 4. Wizualizuj cel.
 5. Podejmij rywalizację.

Dodaj komentarz