depilacja

Depilacja okolic bikini. Która z metod jest najlepsza i najtrwalsza?

Skóra w okolicach bikini jest niezwykle wrażliwa, dlatego też zabiegi depilacyjne trzeba przeprowadzać z odpowiednią delikatnością. Nie każda z popularnych metod sprawdzi się przy usuwaniu owłosienia z tych miejsc.

Metody depilacji okolic bikini

Spośród wszystkich zabiegów depilacyjnych, największą popularnością cieszą się trzy:

  • usuwanie włosów przy pomocy ostrza
  • depilacja laserowa
  • depilacja woskowa (brazylijska)

Każda z wyżej wymienionych metod ma swoje plusy i minusy. W dalszej części artykułu odpowiadamy na najważniejsze pytania dotyczące tychże metod.

Depilacja okolic bikini – jak często?

Częstotliwość usuwania włosów z okolicy bikini zależna jest oczywiście od wyboru konkretnej metody. Po depilacji laserowej włosy znikają nawet na kilka lat, po goleniu – odrastają po tygodniu. Z kolei efekty depilacji woskowej utrzymują się maksymalnie kilka tygodni.

Czy depilacja jest bolesna?

Depilacja laserowa przy wykorzystaniu najnowszej aparatury nie jest bolesna i nie powoduje podrażnień. W przypadku depilacji woskowej – zabieg sprawia trochę bólu, ale przy odpowiednim doświadczeniu i technice można ograniczyć go do absolutnego minimum. Z kolei golenie jest bezbolesne, ale skóra bezpośrednio po zabiegu może być zaczerwieniona i podrażniona.

Koszty depilacji okolic bikini

Najdroższym rozwiązaniem (seria niezbędnych 6-8 sesji) jest depilacja laserowa. Całkowity koszt to około 1500-2000 złotych. Depilacje woskową przeprowadzimy za 100-300 złotych, a golenie możemy uskutecznić już za kilka złotych (koszt maszynki jednorazowej).

Która metoda jest najlepsza?

Wszystko jednoznacznie wskazuje na fakt, iż to depilacja laserowa jest metodą najlepszą. Nie sposób się z tym nie zgodzić. Niestety, jest to rozwiązanie nie na każdą kieszeń. Na ten drogi zabieg potrzeba przeznaczyć sporą kwotę, ale z całą pewnością warto.

Na drugim miejscu znajduje się depilacja woskowa. Jej największą wadą jest ewentualny dyskomfort, a zaletą – najlepszy stosunek cena-trwałość.

Na ostatnim miejscu – golenie, czyli zabieg, który gwarantuje minimalną trwałość. Ma jednak swoje zalety – przeprowadzimy go bardzo szybko i bardzo tanio.

Depilacja laserowa – Vademecum

Depilacja laserowa to zabieg, który gwarantuje trwałe efekty (nawet do kilku lat). Wykorzystywany jest w celu usunięcia owłosienia z całego ciała (także miejsc wrażliwych, tudzież okolic intymnych).

Zabiegi usuwania włosów przy wykorzystaniu lasera znane są medycynie estetycznej od kilku dekad. Już w latach 60-tych ubiegłego wieku z powodzeniem realizowano depilację laserową. Wówczas jednak nie były to zabiegi kompletne, tj ich skuteczność nie była zbyt wysoka. Dzisiaj depilacja laserowa to zabieg precyzyjny, trwały i praktycznie bezbolesny.

Depilacja laserowa – na czym polega?

Depilacja laserowa polega na uszkodzeniu mieszka włosowego i komórek biorących udział w procesie tworzenia nowego włosa. Dzięki temu zahamowywany jest wzrost nowych włosów, a stare ulegają zniszczeniu.


Dzieje się tak ponieważ melanina pochłania wiązkę swiatła i uzyskane ciepło rozprasza do sąsiednich tkanek.

W procesie brać moga udział tylko włosy z dostateczną ilością melaniny (włosy ciemne). W przypadku jasnych włosów (blond, rude, siwe) zabieg okazuje się być nieskutecznym.

Depilacja laserowa – jak wygląda zabieg?

Lekarz dermatolog przeprowadza wywiad z osobą, która poddaje się zabiegowi. Konsultacja ma na celu wykluczyć osoby z ewentualnymi przeciwskazaniami do wykonania zabiegu. Ponadto, przeprowadza się próbę laserową na niewielkiej powierzchni skóry, by zdiagnozować ewentualne alergie.

Zabieg trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Czas trwania zabiegu zależny jest od miejsca poddawanemu depilacji, ilości oraz gęstości włosa.

Po zabiegu naturalną reakcją organizmu jest wystąpienie obrzęku i zaczerwienień. Przez okres 2 tygodni po zabiegu skóra nie może być poddawana nadmiernej ekspozycji na słońce. Wykluczone jest również stosowanie bronzerów, solarium i innych nieprzychylnych skórze substancji oraz zabiegów.

Warto wspomnieć, że depilacja laserowa wymaga serii zabiegów (by pozbyć się wszystkich włosów). W przerwach pomiędzy zabiegami można golić włosy, ale wykluczona jest inna forma depilacji.

Dodaj komentarz