depilacja

Depilacja okolic intymnych: laserowa czy brazylijska?

Kobiety przykładają sporą uwagę do swojej urody. Poświęcają mnóstwo czasy na zabiegi pielęgnacyjne całego ciała. Jednym z takowych jest depilacja, czyli usuwanie włosów. Panie poddają depilacji całe ciało (za wyjątkiem włosów na głowie). Gładka i wolna od włosów cera jest bowiem domeną atrakcyjności.

W dzisiejszej publikacji pragniemy przedstawić najlepsze rozwiązania na depilacje intymnę – depilację laserową oraz depilację brazylijską.

Co to jest depilacja laserowa?

Jednym z najlepiej recenzowanych rozwiązań pozwalających na usunięcie włosów jest depilacja laserowa. To metoda, która mimo dosyć wysokiej ceny – jest bardzo popularna. Co sprawia, że usuwanie włosów laserem jest tak często wykorzystywane?

Wygoda stosowania depilacji laserowej

Depilacja laserowa to zabieg niezwykle wygodny. Obecna technologia pozwala na przeprowadzenie w pełni bezbolesnego zabiegu, który usuwa do stu procent włosów (niezbędna seria 5-7 zabiegów w odstępach kilku tygodni). Depilację laserową można przeprowadzić na każdej części ciała. Nie powoduje podrażnień.

Trwałość efektów

Depilacja laserowa jest zabiegiem, którego cechuje bardzo wysoka trwałość. Efekty utrzymują się nawet do kilku lat. Wszystko za sprawą tego, że destrukcji poddawane są nie tylko mieszki włosowej. Niszczone są także komórki odpowiedzialne za wzrost włosa. Żadna inna metoda nie działa w podobny sposób.

Doskonała dostępność

Zabieg depilacji laserowej od niedawna stał się tak popularny. W obecnych czasach, każdy dobry gabinet medycyny estetycznej ma dostęp do aparatury pozwalającej na wykonanie zabiegu usuwania włosów laserem. Co więcej – zabiegi tego typu cały czas tanieją, przez co stają się alternatywą nawet dla tańszych rozwiązań.

Korzyści jest oczywiście znacznie więcej, jednakże trzy powyższe w największej mierze przyczyniają się do ogromnej popularności tego zabiegu.

Niestety, zabieg ten wykonywany jest tylko na włosach ciemnych (tylko wtedy jest skuteczny). Dlatego też, kobiety o włosach blond, rudych czy siwych muszą korzystać z mniej efektywnych rozwiązań. Wynika to z faktu, iż technologia wykorzystuje w procesie degradacji włosa – naturalny barwnik włosa, którego jest zbyt mało u pań z jasnymi włosami.

Depilacja brazylijska – co to takiego?

Równie popularną formą usuwania włosów z okolic bikini, realizowanych w gabinetach kosmetycznych jest depilacja brazylijska. Pomimo tego, że depilacja przy użyciu wosku jest dosyć bolesna (szczególnie w tak wrażliwym miejscu, jak okolice intymne) to nie brakuje śmiałków do realizacji depilacji takimi metodami. Dla urody poświęcić można naprawdę wiele.

Depilacja brazylijska to nic innego jak depilacja intymna, czyli usuwanie włosów z okolic łona, pośladków, okolic odbytu, a także warg sromowych.

Ta specyficzna nazwa jest związana z pierwszym zabiegiem tego typu, który został wykonany przez siódemkę sióstr pochodzących z Brazylii. Wykonały one pierwszy zabieg tego typu 20 lat temu, w salonie International Sister Salon. Oryginalna nazwa zabiegu „brazilian waxing”.

Depilacja brazylijska – jak przygotować się do zabiegu?

Włosy w okolicach intymnych powinny być niekrótsze niż 5 milimetrów. Skóra zaś powinna być wolna od tłustych kosmetyków i nawilżaczy. Przed zabiegiem należy zadbać o odpowiednią higienę – tudzież przemyć miejsce płynem, bądź husteczką do higieny intymnej.

Depilacja brazylijska – przebieg zabiegu

Wyróżnia się dwa rodzaje depilacji brazylijskiej: przy użyciu wosku oraz przy użyciu pasty cukrowej. Poniżej przedstawiamy obydwa zabiegi.

  • Depilacja brazylijska woskiem – kosmetyczka nakłada wosk o temperaturze 37 stopni Celsjusza na miejsce poddawane depilacji. Następnie przykrywa go bawełnianym plastrem, po czym energicznie odrywa (kierunek przeciwny do wzrostu włosa).
  • Depilacja brazylijska pastą cukrową – kosmetyczka nakłada ciepłą masę cukrową i pozostawia do zaschnięcia, po czym energicznie odrywa (kierunek przeciwny do wzrostu włosa).

Obydwa zabiegi można wykonać w domu. W drogeriach i marketach kosmetycznych znaleźć można wszelkie niezbędne produkty do depilacji brazylijskiej. Zabieg przy odpowiedniej realizacji gwarantuje usunięcie wszystkich włosów wraz z cebulkami.

Dodaj komentarz