wybielanie zębów

Domowe sposoby na wybielenie zębów. Czy są bezpieczne?

O tym, by stać się posiadaczem lub posiadaczką śnieżnobiałych zębów marzy naprawdę wiele osób. To w pełni zrozumiałem, w końcu – uśmiech ma ogromny wpływ na nasz wizerunek oraz atrakcyjność.

Stomatologia estetyczna oferuje szereg różnych zabiegów, które pozwalają wybielić zęby. Tego typu rozwiązania cechuje bardzo wysoka skuteczność. Niestety – efektywność idzie w parze z dość wygórowaną ceną.

Niestety, nie każdego stać na zastosowanie drogich rozwiązań oferowanych w gabinetach stomatologicznych. Alternatywnym rozwiązaniem okazują się domowe sposoby. Poznaj trzy najlepsze metody i ciesz się białymi zębami już teraz.

Soda oczyszczona na białe zęby

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań na białe zęby jest bez wątpienia soda oczyszczona. To substancja, która ma bardzo silne właściwości oczyszczające i odkwaszające, dzięki czemu radzi sobie z przebarwieniami. Niestety, soda ma jedną wadę – jej stosowanie może nieść za sobą konsekwencje w postaci uszkodzenia szkliwa.

Soda oczyszczona wykorzystywana jest w wybielaniu zębów od wielu lat. Niestety – jej ogromna popularność wśród użytkowników to problem, z którym zmagają się stomatolodzy. Regularne stosowanie może siać prawdziwe zniszczenie jeśli chodzi o szkliwo zębów. Dlatego też – nie rekomendujemy tej metody.

Bezpieczeństwo: 2/5 | Skuteczność: 4/5 | Szybkość działania: 3+/5

Sok z cytryny na białe zęby

Innym efektywnym rozwiązaniem pozwalającym trwale wybielić zęby jest sok z owoców cytryny. To substancja, która bardzo często wykorzystywana jest w przemyśle kosmetycznym do rozjaśniania. Znajduje zastosowanie w wybarwianiu skóry czy włosów.

Jak się okazuje sok z cytryny to także skuteczne rozwiązanie na białe zęby. Niestety, podobnie jak soda – może negatywnie odbijać na szkliwie, choć na pewno nie aż tak istotnie. Z tymże, poziom zniszczeń na pewno jest mniejszy. Kwasy owocowe znajdujące się w soku z cytryny z całą pewnością nie mają aż tak negatywnego wpływu na szkliwo. Jednakowoż, korzystając z tej metody – należy zachować szczególną ostrożność. Szczotkowanie sokiem z cytryny powinno być realizowane nie częściej niż 1-2 razy w miesiącu.

Bezpieczeństwo: 3/5 | Skuteczność: 3+/5 | Szybkość działania: 3/5

Herbata z czystka na białe zęby

Czystek to roślina, która w przemyśle kosmetyczno-farmaceutycznym jest naprawdę dobrze znana. Posiada bowiem wiele pro-zdrowotnych właściwości. Jednym z efektów terapii czystkiem jest wybielenie zębów.

Co ważne, picie herbaty z czystka nie niesie żadnych negatywnych skutków ubocznych. Wręcz przeciwnie – organizm zostaje wzmocniony, a nasze zęby wybielone. Poprawie ulega również zapach z jamy ustnej. Niestety, na efekty trzeba trochę poczekać.

Biorąc pod uwagę, że herbata z czystka jest w pełni bezpieczna dla organizmu i kondycji zębów (czego nie można powiedzieć o dwóch wyżej wymienionych metodach), na efekty warto poczekać. Tym bardziej, że mają one trwały charakter.

Bezpieczeństwo: 5/5 | Skuteczność: 4/5 | Szybkość działania: 2/5

Dodaj komentarz