paznokcie

Jak pielęgnować i dbać o paznokcie? Najlepsze metody na piękne paznokcie

Pielęgnację paznokci przeprowadza się głównie przy wykorzystaniu gotowych odżywek. W każdej drogerii dostępnych jest co najmniej kilka rodzajów takowych kosmetyków. Jeśli jednak pragniesz osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty – wspomagaj pielęgnację sprawdzonymi zabiegami pielęgnacyjnymi.

Domowe sposoby na pielęgnację paznokci

Istnieje co najmniej kilka sposóbów, które pomogą nie tylko odżywić Twoje paznokcie, ale także pozytywnie wpłynąć na skórki. Przede wszystkim świetnie sprawdzą się:

  • Oliwki z oliwek – działają nawilżająco oraz dają efekt gładkiej płytki.
  • Sok z cytryny – rozjaśnia kolor płytki paznokcia.
  • Olejek rycynowy – regeneruje i wzmacnia, odświeża paznokcie.
  • Dieta – wysokozmineralizowana (wapń, cynk, żelazo, krzem i białko) pomaga utrzymać paznokcie i zregenerować je do optymalnej kondycji.

Wszystkie wyżej wymienione metody można jak najbardziej łączyć. Efekty, które można dzięki nim uzyskać są zaskakująco dobre. Zaryzykujemy stwierdzeniem, że są nawet lepsze, aniżeli gotowe odżywki dostępne w drogeriach.

Gotowe odżywki do paznokci – którą wybrać?

Jak już wspomnieliśmy, wybór odżywek do paznokci jest naprawdę sporu. Nierzadko kobiety główkują się i nie wiedzą jaką odżywkę wybrać. Wszystko zależy bowiem od stanu Twoich paznokci. Wyróżniamy:

  • Odżywki wzmacniające – zaleca się używać je wtedy, gdy paznokcie są podatne na złamania i kruszenie. Wzbogacone ceramidami i proteinami sprawią, że paznokieć będzie twardszy, a jego odporność na złamania znacznie większa.
  • Odżywki regenerujące – zaleca się używać wtedy, gdy paznokcie nie są w najlepszej kondycji – po hybrydzie, czy tipsach. Ponadto, jeśli dopiero teraz zainteresowałaś się pielęgnacją paznokci – taka odżywka jest najlepsza na start.
  • Odżywki nawilżające – zazwyczaj w formie kremów lub oliwki mają na zadaniu nawilżyć skórki i paznokcie. Zalecane osobom posiadającym zniszczone i suche paznokcie.

Czego nie robić?

Posiadanie pięknych, zadbanych i zdrowych paznokci to marzenie niemal każdej kobiety. Niestety, Panie bardzo często nieświadomie sprawiają, że kondycja ich paznokci się osłabia. Zniszczenia powodujemy m.in.:

  • nieprawidłową pielęgnacją – wycinamy skórki, zbyt często odżywiamy
  • nieprawidłową stylizacją – zbyt częsta realizacja zabiegów hybrydowych, zbyt częste malowanie, nadużywanie rozpuszczalników chemicznych

Co więcej, częstokroć – zwyczajnie nie dbamy o paznokcie w przypadku klasycznych prac domowych. Nasze dłonie i paznokcie wystawiamy na działanie środków chemicznych podczas sprzątania, czy też – niedostatecznie chronimy przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Pielęgnacja paznokci w domu czy u kosmetyczki?

Oczywistym jest, że zdecydowanie wygodniej jest rozsiąść się w wygodnym fotelu u kosmetyczki i skorzystać z zabiegu pedicure/manicure. Niestety, nie zawsze – będzie to korzystne dla naszych paznokci. Dlaczego?

Otóż wiele kosmetyczek oferujących pielęgnację – w rzeczywistości popełnia mnóstwo błędów, np. wycinając skórki zamiast je przesuwać. Podobnie jest w przypadku zabiegów stylizacyjnych, których nadużywanie nierzadko powoduje, że nasze paznokcie są w opłakanym stanie. Mimo tego – kosmetyczka dalej wykonuje swoją pracę i nakłada kolejną hybrydę – bez sugestii, że zabieg należałoby opuścić.

Wniosek z powyższego może być tylko jeden – osobą, która najlepiej zadba o paznokcie jesteś Ty sama. Nikt inny w takim stopniu jak Ty nie zatroszczy się o Twoją urodę. Dlatego też, sugerujemy rozważyć realizację zabiegów pielęgnacyjnych i stylizacyjnych w domu.

Dodaj komentarz