włosy rozjaśniane

Jak dbać o włosy rozjaśniane? Pielęgnacja włosów po rozjaśnianiu.

Atrakcyjna kobieta poświęca na pielęgnację swojego ciała mnóstwo czasu. Panie sporo uwagi poświęcają swoim włosom. Wszakże, to element mający ogromny wpływ na kobiecą urodę.

Jednym z najbardziej absorbujących typów włosów są te, które zostały poddane zabiegowi rozjaśniania. Zwykle, po przeprowadzeniu procesu zmiany koloru włosy są bardzo zniszczone, przesuszone i łamliwe.

Jak dbać o włosy rozjaśniane – podstawowe zabiegi pielęgnacyjne

Do podstawowych zabiegów pielęgnacyjncych zaliczamy oczywiście mycie włosów. Te realizować można z dowolną częstotliwością. Należy jednak ograniczyć wykorzystywanie specyfików o zbyt silnych właściwościach. Nie zalecamy korzystać z szamponów z SLS. Zdecydowanie rozsądniej jest użytkować delikatne szampony dla dzieci i/lub odżywki.

Kolejnym, podstawowym – bardzo ważnym procesem jest odżywianie włosów. Odżywki do włosów rozjaśnianych muszą wykazywać właściwości regenerujące, nawilżające i wzmacniające. Stosować je należy codziennie (przed myciem włosów w przypadku odżywek zmywalnych lub w ciągu dnia w przypadku odżywek niezmywalnych).

Sporo uwagi należy poświęcić także olejowaniu włosów. Zabieg ten ma na celu odbudować naturalną powłokę ochronną włosa oraz poprawić jego wygląd (nadać blasku). Włosy jasne powinny być olejowane tylko i wyłącznie olejkami naturalnymi. Inne mogą powodować przebarwienia.

Ostatnim podstawowym zabiegiem jest maskowanie włosów. Maseczki regeneracyjne zaleca się stosować raz na jeden-dwa tygodnie.

Jak dbać o włosy rozjaśniane – czego unikać?

Włosy zniszczone są podatne na wszelkie procesy destrukcyjne. Dlatego też bardzo ważne jest to, aby zadbać o:

  • ograniczenie zabiegów z wykorzystaniem różnego rodzaju chemicznych specyfików takich jak żele, gumy do włosów, pianki
  • suszenie włosów w naturalny sposób (nie stosować suszarek z gorącym nawiewem)
  • ograniczenie ekspozycji na słońce

Warto również pamiętać o tym, że zdrowe odżywianie niesie za sobą poprawę kondycji włosów. Pełnowartościowa, zbilansowana dieta to klucz do sukcesu.

Jak powinna wyglądać pielęgnacja włosów?

Pielęgnacja włosów jest szalenie ważna. Każdy dba o to by codziennie były czyste i uczesane. Ale czy to wystarczy by utrzymać włosy zdrowe i odżywione? Otóż nie. Codziennie wiele osób popełnia szereg błędów przy codziennej pielęgnacji włosów, które mają swoje konsekwencje po kilku miesiącach a nawet latach. Nie wolno zatem bagatelizować takich zabiegów jak prostowanie, kręcenie czy też suszenie włosów. Każda ingerencja gorąca we włosy powoduje ich łamanie a następnie wypadanie. Może okazać się, że już w bardzo młodym wieku stracimy dużo włosów. Zaczniemy łysieć nie zdając sobie nawet z tego sprawy.

Jak pielęgnować włosy? Porady.

Jak zatem powinniśmy pielęgnować włosy? Chrońmy nasze włosy przed działaniem warunków atmosferycznych. Promienie UV oraz wiatr może spowodować, że włosy staną się suche i łamliwe. Co więcej, włosy zaczną wypadać. Zresztą, chyba sami zauważamy, że na wiosnę włosy zaczynają nam wypadać. Jest to spowodowane tym, iż zimą nosiliśmy kaptury i czapki, które nie dopuszczały powietrza. Włosy bardzo się elektryzowały a zapewne nie stosowaliście odżywek nawilżających. Struktura włosa jest delikatna, spinanie włosów w gumki oraz spinki także ma bardzo negatywny wpływ na ich wygląd.

Aby doprowadzić włosy do lepszego stanu nie wystarczą jedynie kosmetyki, które stosujemy zewnętrznie. Wielu lekarzy zachęca do stosowania suplementów diety. Tabletki na włosy zawierają naturalne składniki, takie jak witaminy oraz ekstrakty z roślin. Są one bezpieczne i przynoszą wiele korzyści. Tabletki na włosy można zakupić w aptece oraz w drogeriach online u samych producentów.

Pamiętaj – pielęgnacja włosów wymaga regularności. Tylko systematycznie przeprowadzane zabiegi pielęgnacyjne przynoszą pożądane efekty.

Dodaj komentarz