włosy po rozjaśnianiu

Jak pielęgnować i dbać o włosy po rozjaśnianiu?

Włosy stanowią bardzo ważny element urody, szczególnie tej kobiecej. Panie nad ich pielęgnacją potrafią spędzać naprawdę mnóstwo czasu. Szczególnie dużo uwagi wymagają włosy po wszelkich zabiegach koloryzacyjnych, w tym te poddawane rozjaśnianiu.

Wymagająca pielęgnacja, czyli o zdegradowanej strukturze włosów rozjaśnianych

Włosy, które poddajemy rozjaśnianiu bardzo często bezpośrednio po zabiegu są bardzo zniszczone. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż substancje aktywne odpowiedzialne za proces zmiany koloru przenikają w strukturę włosa i doprowadzają do sporych zniszczeń. Nawet najlepsze kosmetyki odbijają negatywne piętno na kondycji i zdrowiu włosów.

Pielęgnację włosów rozjaśnianych z całą pewnością można określić mianem wymagającej. Wszakże, poza standardowymi zabiegami mycia włosów musimy zadbać o szereg zabiegów o charakterze regenerującym i wzmacniającym.

Na włosy należy stosować odżywki do włosów (zarówno w formie zmywalnej, jak i niezmywalnej), maski oraz oleje. Niezwykle ważnym jest także odpowiednie odżywienie włosów od wewnątrz, tudzież suplementacja biotyny oraz innych minerałów i witamin.

Nie dopuszczaj do dalszej degradacji

Popularnym błędem, które popełniają kobiety jest nadmierne korzystanie ze środków stylizujących. Panie pragną podkreślić nowy kolor włosów i stosują lakiery, pianki czy żele, których wpływ na włosy, mówiąc kolokwialnie – nie jest najlepszy. Tym samym dopuszczają do kolejnych zniszczeń i zamiast odbudowy włosa, pogłębiają problem.

To samo tyczy się wykorzystania urządzeń, które bazują na wysokiej temperaturze, a w tym: suszarek z gorącem nawiewem, lokówek, prostownic. Negatywny wpływ na kondycję włosów może mieć również słońce i/lub solarium. Nadmierne opalanie się wysusza włosy, co przy rozjaśnianiu może być naprawdę sporym kłopotem.

Krzywdę swoim włosom można zrobić także poprzez wykorzystywanie złych kosmetyków (np. dedykowanych do innego typu włosów). Wszak – do włosów rozjaśnianych należy wybierać kosmetyki dedykowane, gdyż są one szczególnie podatne na zniszczenia.

Wypadanie włosów po rozjaśnaniu

Wypadanie włosów u kobiet spowodowanejest nieumiejętnością pielęgnacji włosów. Używając prostownic, suszarek oraz lokówek włosy narażone są na wysuszenie oraz łamanie się. Po czym po prostu wypadają by n a ich miejscu urosły młode i zdrowe włosy. Wypadanie włosów przyczyny leżą także u podłoża codziennego upięcia włosów. Związywanie włosów w gumki, które nie są obłożone materiałem sprawi, że włosy się kołtunią i szarpią. Włosy są wyrywane wraz z cebulkami. Poza tym mocne rozczesywanie włosów gęstą szczotką także powoduje wypadanie włosów. Struktura włosa jest niezwykle delikatna, warto więc traktować je ze szczególną uwagą.

W obu przypadkach, leczenie wypadania włosów może mieć taki sam przebieg. Niezwykle skuteczne okazują się różnego rodzaju suplementy diet. Najlepszym tego przykładem jest biotyna (w tabletkach) lub kompleksowe rozwiązanie Locerin.

Łysienie to problem ludzi na całym świecie. Wbrew temu co piszą w gazetach o urodzie, problem nie dotyczy jedynie mężczyzn ale także i kobiety. Co prawda w mniejszym stopniu, gdyż tylko 25% kobiet zmaga się z łysieniem. W zależności od płci, problemy oraz przyczyny wypadania włosów leżą na różnym podłożu.

Dodaj komentarz