wypadanie włosów

Łysienie u kobiet: przyczyny, leczenie, objawy

Jednym z największych atutów urodowych kobiet są włosy. Panowie nad pielęgnacją tego elementu potrafią spędzać mnóstwo czasu. Niestety, bardzo często Panie borykają się z różnego rodzaju defektami, takimi jak łupież, suchość, czy nadmierna łamliwość.

W dzisiejszej publikacji pragniemy przedstawić defekt o najwyższej randze, a mianowicie – łysienie. Nadmierne wypadanie włosów to bolączka około 20% Pań. Niektóre z nich potrafią zahamować proces już w zarodku, inne – borykają się z łysieniem przez długie lata.

Każdego dnia gubisz mnóstwo włosów

Codziennie wypadają włosy. Ich ilość w standardowym przypadku nie przekracza 100. Co jednak w momencie kiedy robi się ich zdecydowanie więcej? Nie panikuj. Nie każdy nadmiar włosów musi oznaczać chorobę skóry. W wielu przypadkach może być to wynik złej diety, czy doboru nieodpowiednich kosmetyków.

Aby zdiagnozować przyczynę problemu musisz skonsultować się z lekarzem – specjalistą. W zasadzie – im szybciej to zrobisz, tym lepiej. W końcu, zdecydowanie łatwiej zahamować proces wypadania włosów, niż odbudować ogniska wyłysień.

Typy łysienia, a wypadanie włosów u kobiet – przyczyny

Medycyna klasyfikuje wiele typów łysienia. Do najpopularniejszych zaliczamy: łysienie androgenowe, łysienie plackowate, łysienie bliznowaciejące oraz łysienie ogniskowe i rozlane.

W przypadku kobiet zwykle nie mamy do czynienia z chorobą, tylko nadmiernym wypadaniem włosów, wywołanym różnymi czynnikami zewnętrznymi lub wewnętrznymi, a mianowicie:

  • nieodpowiednimi nawykami żywieniowymi
  • nieprawidłową pielęgnacją skóry głowy i włosów
  • zmianami hormonalnymi
  • zażywanymi lekarstwami/przebytymi chorobami

Warto przy tym zauważyć, że zmiana trybu życia na zdrowszy nie przyniesie natychmiastowych rezultatów, dlatego też należy uzbroić się w cierpliwość.

Sposoby na łysienie u kobiet

Przeciętnej osobie każdego dnia wypada około 100 włosów. To zjawisko całkowicie normalne. Problem pojawia się wówczas, gdy ta ilość stale się zwiększa.

Nadmiernie wypadające włosy to przypadłość, która dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn. O ile w przypadku Panów „łysinka” potrafi nawet dodać uroku, o tyle w przypadku Pań – mniejsza ilość włosów to prawdziwy koszmar. Wszakże, włosy stanowią niezwykle ważną część kobiecej urody.

Skuteczne niewątpliwie są różnego rodzaju maseczki o charakterze odżywiającym i wzmacniającym, tj: maski drożdżowe, miodowe oraz płukanki z ziół i herbat.

Ponadto, efektywnym rozwiązaniem jest zmiana nawyków żywieniowych (wraz z zastosowaniem suplementacji), wzmożenie aktywności fizycznej, masaże skóry głowy (w celu pobudzenia krążenia) oraz zabiegi medycyny estetycznej (np. Mezoterapia).

Co stosować na wypadające włosy?

Proces wypadania włosów można skutecznie zahamować. Nie ma potrzeby od razu sięgania po specjalistyczne, drogie preparaty. W pierwszej kolejności można wykorzystać domowe sposoby, które wykorzystywane są od dawien dawna.

Jajka

Jajka to składnik, który w leczeniu i pielęgnacji włosów wykorzystywany jest bardzo powszechnie. Pro-zdrowotne właściwości jajka wynikają z bogactwa witaminowego i mineralnego. Jajka zawierają bowiem spore ilości witamin A, B, D, E, H oraz minerały: fosfor, cynk, siarkę, magnez, sód, potas, krzem, żelazo, chrom, fluor oraz jod.

Wykonanie: Ubij trzy jajka. Rozprowadź po skórze głowy, owiń folią spożywczą i ręcznikiem. Po piętnastu minutach zmyj letnią wodą i delikatnym szamponem.

Czarna rzodkiew

Sok z korzenia czarnej rzodkwi jest składnikiem wielu naturalnych preparatów hamujących wypadanie włosów. Wszystko za sprawą faktu, iż sok wykazuje właściwości regeneracyjne. Cebulki włosowe dzięki sokowi z czarnej rzodkwi potrafią bardzo szybko wrócić do optymalnej kondycji.

Wykonanie: sok z czarnej rzodkwi delikatnymi, kolistymi ruchami nakładaj na zwilżone włosy. Zabieg powinien trwać około 5-8 minut.

Czosnek

Właściwości czosnku są doskonale znane zarówno medykom, jak i kosmetologom. Czosnek znajduje swoje zastosowanie także w leczeniu wypadania włosów.

Liczne badania potwierdzają – związki zawarte w czosnku przyczyniają się do stymulacji porostu włosów.

Wykonanie: posiekaj drobno czosnek wcieraj w skórę głowy, umyj głowę po kwadransie. Ze względu na silne właściwości tego warzywa zabieg należy realizować nie częściej, aniżeli raz w tygodniu.

Dodaj komentarz