włosy blond

Pielęgnacja włosów blond w pigułce. Jak dbać o włosy blond?

Włosy w kolorze blond uważane są przez nieznaczną większość mężczyzn za atrakcyjniejsze. 55% Panów wskazuje bowiem, że blondynki są urodziwsze. Niewielu z nich zdaje sobie jednak sprawę, że cena za atrakcyjność jest dosyć wysoka. Wszak, włosy tego typu są zdecydowanie bardziej wymagające, przynajmniej jeśli chodzi o procesy pielęgnacyjne.

Wymagająca, trudna i czasochłonna, czyli pielęgnacja włosów blond w pigułce

Blondynki bardzo często narzekają na trudności wynikające w pielęgnacji swoich włosów. Wszak, są one słabsze i zdecydowanie bardziej podatne na jakiekolwiek zniszczenia. Dlatego też, procesy pielęgnacyjne muszą być nie tylko wykonywane znacznie częściej, ale niezbędne jest także wykorzystanie znacznie bardziej profesjonalnych, a tym samym droższych kosmetyków.

Podstawowym procesem pielęgnacji włosów jest ich mycie. W przypadku włosów blond absolutnie zabronione jest wykorzystywanie szamponów z SLS i innymi, równie silnymi detergentami. Włosy należy myć szamponami w kolorze niebieskim lub fioletowym, co pozytywnie odbije się na ich kolorze. Do codziennej pielęgnacji (odświeżenia włosów) można wykorzystywać odżywki.

Odżywianie włosów powinno zachodzić od „wewnątrz” i „zewnątrz”. Oznacza to, że musimy zadbać nie tylko o odpowiedni dobór zmywalnych i niezmywalnych odżywek (poleca się szampony w naturalnych barwach, bez sztucznych barwników, gdyż mogą one doprowadzać do przebarwień), ale także odpowiednią dietę. Warto suplementować również biotynę oraz kompleksy witaminowo-minerałowe.

Cyklicznie należy również olejować włosy oraz stosować maseczki odżywiające/regenerujące włosy.

Pielęgnacja to nie wszystko, czyli kilka słów o profilaktyce

Równie ważnym procesem co pielęgnacja jest profilaktyka. Należy bezwzględnie ograniczyć wykorzystywanie jakichkolwiek stylizatorów chemicznych. Warto także zaprzestać używania stylizatorów bazujących na wysokiej temperaturze.

Degradujący wpływ na włosy mogą mieć również warunki atmosferyczne, a wśród nich promieniowanie UV oraz kwaśne deszcze.

Włosy blond – po jakie kosmetyki warto sięgać?

Wybór kosmetyków do pielęgnacji włosów jest ogromny. Warto mieć jednak świadomość, że włosy blond wymagają szczególnej opieki, dlatego też absolutnie konieczne jest to, aby wybierać tylko i wyłącznie dedykowane rozwiązania (kosmetyki stricte do włosów blond).

W przypadku szamponów, warto sięgać po delikatne, pozbawione SLS i SLES szampony. Silne detergenty należy stosować raz na 2-4 tygodnie. W pozostałych dniach, należy korzystać z delikatnych szamponów.

Włosy należy odżywiać zarówno poprzez wykorzystanie odżywek, masek, jak i olejków. Ze względu na fakt, iż włosy blond zaliczamy do włosów jasnych – nie należy sięgać po rozwiązania mogące zabarwiać włosy.

Istotne jest również to, aby procesy pielęgnacyjne wspomagać od zewnątrz. Można to zrobić na dwa różne sposoby:

  • poprzez dietę (zbilansowaną, pełnowartościową)
  • zastosowanie suplementów diety (np. Locerin)

Co oczywiste, efekty stosowania poszczególnych suplementów i kosmetyków zależne są od kondycji włosów oraz ich typu.

Dodaj komentarz