włosy

Włosy wysokoporowate – jak dbać i pielęgnować włosy zniszczone?

Włosy wysokoporowate to włosy, których kondycja pozostawia wiele do życzenia. Ze względu na fakt, iż wymagają regeneracji, ich pielęgnacja jest czasochłonna i absorbująca. Dowiedz się jak dbać i pielęgnować włosy tego typu.

Wysoka porowatość – cecha włosów…

… zniszczonych i słabych. Nic zatem dziwnego, że pielęgnacja będzie trudna i wymagająca. Wszak, powrót do optymalnej kondycji włosa nie jest łatwy. Stosując nawet najlepsze kosmetyki musimy przygotować się na to, że terapia regenerująca potrwa w najlepszym przypadku co najmniej kilka tygodni.

Jak pielęgnować włosy z wysoką porowatością?

Procesy pielęgnacyjne włosów z wysokoporowatością wymagają zastosowania środków dedykowanych dla włosów słabych i wrażliwych. Nie mogą one zawierać żadnych detergentów i innych szkodliwych substancji. Wszak, tego typu włosy są szczególnie podatne na zniszczenia.

Do codziennej pielęgnacji zaleca się wykorzystywać szampony bez SLS. Włosy można myć odżywkami lub szamponami dla dzieci.

Niezwykle ważnym jest to, aby realizować cykliczne zabiegi regenerujące, a konkretniej:

  • Płukanki
  • Maseczki
  • Olejowanie

Sporą uwagę należy poświęcić także odbudowie od wewnątrz. Włosy zniszczone wymagają bowiem odpowiedniej diety i suplementacji. Zalecamy stosować zbilansowane, pełnowartościowe jadłospisy i korzystać ze specjalnych suplementów takich jak biotyna.

Jak dbać o włosy z wysoką porowatością?

Wysoka porowatość włosów wymusza na właścicielce ograniczenie stosowania wszelkich zabiegów stylizujących, które mogą mieć degradujący wpływ na strukturę włosa. Bezsprzecznie należy zrezygnować ze stylizatorów chemicznych – pianek, żelów oraz lakierów.

Bardzo mocno należy ograniczyć także wykorzystanie urządzeń generujących wysoką temperaturę. Wszak korzystanie z suszarek z gorącym nawiewem, lokówek czy prostownic może doprowadzać do przesuszania się włosów.

Negatywny wpływ na włosy wykazuje również promieniowanie UV. Dlatego też korzystanie z solarium i nadmierna ekspozycja na słońce nie powinny mieć miejsca.

Domowe sposoby na włosy wysokoporowate (zniszczone)

Pragniesz odbudować swoje włosy, ale komercyjne rozwiązania (maski, odżywki, szampony) nie przynoszą oczekiwanych rezultatów? Nic straconego! Sięgnij po domowe (babcine) sposoby, których efektywność nierzadko jest wyższa, aniżeli ma to miejsce w przypadku gotowych, komercyjnych kosmetyków. Poniżej przedstawiamy 4 najlepsze domowe sposoby na zniszczone włosy.

1. Maseczka z drożdży

Drożdże spożywcze to produkt, który nierzadko znajduje zastosowanie w kosmetyce. Wszystko za sprawą swoich właściwości. W przypadku włosów działają silnie odbudowująco i regenerująco.

Maseczkę przygotowuje się z ciepłego mleka, olejku lnianego oraz drożdży spożywczych. Należy nakładać na lekko zwilżone włosy i trzymać przez około 15-20 minut pod przykryciem (czepek foliowy i ręcznik).

2. Wcierka z nasion kozieradki

Kozieradka to roślina, o której mówi się, że jest matką medycyny niekonwencjonalnej. Nikogo nie powinno to dziwić – w końcu jej wartości odżywcze znajdują bardzo szerokie zainteresowanie – także w pielęgnacji włosów.

Wcierkę z kozieradki przygotowuje się banalnie prosto. Wystarczy zmielone nasiona kozieradki namoczyć w gorącej wodzie, by później przygotowaną „papkę” delikatnymi, kolistymi ruchami wetrzeć w skórę głowy.

3. Płukanka z pokrzywy

Doskonałym sposobem na odbudowę zniszczonych włosów okazuje się również płukanka z pokrzywy. To sposób, o którym można powiedzieć, że nie tylko natychmiastowo odżywia włosy, ale także poprawia ich wygląd (przywraca naturalny blask).

Płukankę przygotowuje się z suszu ziołowego z liści pokrzywy. Tego typu naparem należy spłukiwać czyste włosy (bezpośrednio po umyciu).

4. Maść końska na włosy

Maść końska to produkt o przeznaczeniu leczniczym – stosuje się ją w celach uśnieżenia bólu (działa chłodząco lub rozgrzewająco). Jak się okazuje – jej skład idealnie wpisuje się w zapotrzebowanie naszych włosów. Przez to – wiele osób decyduje się na wykorzystanie maści końskiej w codziennej pielęgnacji.

Sposób użycia jest bardzo prosty: maść końską należy rozwodnić (proporcje 1:4) a następnie delikatnymi ruchami rozprowadzić po skórze głowy. Pozostawić na 15-30 minut pod przykryciem, a następnie oczyścić.

Dodaj komentarz