Aktywność fizyczna jako naturalny detoks: jak oczyścić i odkwasić organizm?

Jakość diety przeciętnej jednostki pozostawia wiele do życzenia. Raporty WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) jednoznacznie wskazują, że jemy niezdrowo i nieregularnie. To niesie za sobą oczywiście konsekwencje zdrowotne, a mianowicie zanieczyszczenie i zakwaszenie organizmu.

Jak oczyścić organizm?

Proces oczyszczania organizmu możliwy jest do przeprowadzenia na dwa sposoby. Pierwsze rozwiązanie to dieta oczyszczająca – zwykle o charakterze głodówkowym. Niesie jednak za sobą spore niebezpieczeństwo (znaczne osłabienie organizmu).

Drugie rozwiązanie jest równie skuteczne, a przy tym niesie za sobą dodatkowe korzyści (poprawa sił witalnych, wspomaga pracę matabolizmu). Mowa oczywiście o błonniku witalnym – suplemencie diety, który doskonale sprawdza się w roli oczyszczacza organizmu.

Jak odkwasić organizm?

Odkwaszanie organizmu, podobnie jak oczyszczanie można realizować poprzez specjalną dietę zasadową. Jest to skuteczna metoda, jednakże wymagająca sporych zmian w nawykach żywieniowych.

Takie same efekty, a nawet lepsze, może dać stosowanie odpowiedniej suplementacji odkwaszającej. Przykładem efektywnego preparatu na zakwaszony organizm jest Spirulin Plus – środek oparty tylko i wyłącznie na naturalnych składnikach. Niezwykle skuteczny, a przy tym wygodny.

Suplementy diety, czyli – zadbaj o siebie już dziś

Jak nie trudno zauważyć, złe odżywianie najlepiej wyeliminować. Jednakże, nie zawsze mamy czas i chęci na zdrową dietę. Wówczas efektywnym sposobem na sprawienie, że jadłospis będzie pełnowartościowy jest stosowanie suplementów diety. Należy jednak przy tym pamiętać, że suplementy to uzupełnienie, a nie zamiennik dla diety.

Stosowanie suplementacji zalecane jest przez dietetyków, ekspertów żywieniowych oraz lekarzy. Nie czekaj i sięgnij po „zdrowie w tabletkach” już dziś.

Najlepszym przykładem efektywnego suplementu diety jest Detoxyn. Jego szczegółowy opis wraz z opiniami, znaleźć można tutaj: https://dbamozdrowie.org/detoxyn/.

Naturalny detoks: aktywność fizyczna

Czy zastanawiałeś/aś się kiedyś jak oczyścić i odkwasić organizm w bardzo przyjemny sposób? Jeśli tak, z całą pewnością pomyślałeś/aś o aktywnym hobby, sporcie czy innej, przyjemnej rekreacji ruchowej. Dzisiaj, pokrótce pragniemy przedstawić jeden z najprzyjemniejszych sposobów na eliminację toksyn, a mianowicie: jazdę na rowerze.

Jazda na rowerze jako sposób na oczyszczenie i odkwaszenie organizmu

Jeżdżenie na rowerze jest kojarzone jako jeden z przyjemniejszych sposobów na aktywne spędzenie wolnego czasu. Wycieczki rowerowe stanowią świetne oderwanie się od rzeczywistości, są zdrowe i pozwalają zbudować lepszą kondycję. Poza tym, działają redukcyjnie na tkankę tłuszczową.

Aby jazdę na rowerze można było uznać również jako sposób na detoksykację, musi zostać spełnionych kilka punktów, a mianowicie:

  • Jazda na rowerze musi być intensywniejsza – tempo jazdy na rowerze nie powinno być mniejsze aniżeli 15 kilometrów na godzinę (cztery minuty na jeden kilometr). Gwarantuje to intensywność na poziomie około 60-70% tętna wysiłkowego.

  • Jazda na rowerze musi być długa – minimalny czas treningu to trzydzieści minut, co równa się przejechanym ośmiu kilometrom. Nie mniej jednak, zaleca się wydłużać trening do około godziny (piętnaście kilometrów).

  • Jednostajne tempo – kluczowym dla efektywności treningu odchudzającego jest to, aby przeprowadzany był w jednostajnym tempie. Stała prędkość w połączeniu z równym, niewyboistym i niegórzystym ukształtowaniem terenu gwarantuje najwyższą efektywność.

Dodatkowy atut jazdy na rowerze: redukcja tkanki tłuszczowej
Jazda na rowerze może przynieść korzyść w postaci około 600 kcal spalanych na godzinę. To całkiem sporo, biorąc pod uwagę fakt, iż nie jest to aż tak wyczerpujący trening. Oczywiście, początkowo mogą występować problemy z wytrzymaniem godziny jazdy w równym tempie, nie mniej jednak – z czasem, utrzymanie prędkości 15km/h będzie wręcz banalne.

A Ty drogi czytelniku, co sądzisz o tej formie aktywności fizycznej? Czy w Twoim przypadku jazda na rowerze jest równie efektywnym pomysłem na detoks i redukcję tkanki tłuszczowej?

Dodaj komentarz