równowaga kwasowo-zasdowa

Jak osiągnąć równowagę kwasowo-zasadową w organizmie?

Czy wiesz, że pH organizmu powinno wynosić od 7,35 do 7,45? Takie środowisko gwarantuje brak dyskomfortu trawiennego i problemów żołądkowo-jelitowych. Niestety, bardzo wiele osób ma ogromne problemy z równowagą kwasowo-zasadową w organizmie. Najczęściej, przyczyną takiego stanu rzeczy jest niewłaściwe odżywianie, a konkretniej – niezdrowa, bogata w kwasotwórcze produkty dieta.

Odżywianie ma ogromny wpływ na to jak pracuje nasz organizm. Kiedy sięgamy po niezdrowe produkty i nie dbamy o prawidłowe pH – szybko zacznie pojawiać się dyskomfort trawienny, bóle żołądka i szereg innych, nieprzyjemnych objawów.

Co zrobić, aby osiągnąć równowagę kwasowo-zasadową w organizmie?

Aby pH w organizmie osiągnęło poziom idealny, tj. zawierało się w przedziale 7,35-7,45, musimy zadbać przede wszystkim o zmianę nawyków żywieniowych. Nie można bowiem odkwaszać organizmu nadal odżywiając się w tak samo niezdrowy sposób. Nasza dieta powinna być wolna od niezdrowych tłuszczy, słodyczy, słodkich gazowanych napojów oraz czerwonego mięsa. Ponadto, warto zadbać o wzmożenie aktywności fizycznej.

Kolejnym krokiem jest zastosowanie jednej z metod pozwalających na odkwaszenie organizmu. Proponujemy jedno z trzech poniższych rozwiązań:

Dieta zasadowa

To metoda polegająca na radykalnej zmianie nawyków żywieniowych. Dieta ma charakter warzywno-owocowy. W szczególności bogata jest w produkty takie jak: kiwi, arbuzy, dynie, bakłażany itp. Ponadto, bardzo ważnym składnikiem diety zasadowej są świeżo wyciskane soki (pozbawione cukru).

Dieta zasadowa polega nie tylko na konsumpcji produktów z zasadowym pH. To także konieczność rezygnacji ze wszystkich (bez wyjątku!) produktów kwasotwórczych. Jej stosowanie wymaga ogromu dyscypliny.

Domowe sposoby

Domowe receptury na zakwaszony organizm to przede wszystkim: soda oczyszczona, ocet jabłkowy, sok z cytryny, sok z limonki. To mało komfortowe rozwiązanie, ale całkiem skuteczne. Regularna „suplementacja” powyższych substancji może skutkować bardzo szybkim przywróceniem równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie.

Lista produktów, które działają silnie zasadowo na organizm jest oczywiście znacznie szersza. Nie mniej, spośród babcinych sposobów na przywrócenie równowagi kwasowo-zasadowej w organizmiue – ocet jabłkowy, sok z cytryny i limonki czy soda oczyszczona – zdają się być zdecydowanie najskuteczniejsze.

Suplementy diet

Zdecydowanie najwygodniejszym rozwiązaniem na odkwaszenie organizmu są suplementy diety. Wszak, wystarczy regularnie przyjmować kapsułki/tabletki by zadbać o całkowitą równowagę w organizmie.

Metoda ta jest efektywna, pod warunkiem, że zastosujemy terapię regularnie. Ponadto, istotny jest również wybór odpowiedniego preparatu. Zalecamy stosowanie sprawdzonych środków, takich jak chociażby Spirulin Plus – kompozycji spiruliny, chlorelli, lucerny siewnej, pokrzywy zwyczajnej, mniszku lekarskiego oraz cynku.

Dość ciekawym rozwiązaniem są również tabletki Detoxyn, które prócz odkwaszania – odrobaczają i oczyszczają organizm z toksyn.

Dodaj komentarz